میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار؛ نگاهی به لیبرالیسم و تضاد در میان جوامع بشری

میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار ضمن اشاره به تضاد در بین جوامع بشری، به نقش لیبرالیسم، تاریخچه و دلایل پیدایش آن پرداخت.

به گزارش گذار، این استاد ایرانی در آمریکا، در جریان نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با تحلیل تضاد در جوامع بشری به بررسی سه تضاد اصلی که مانع دموکراسی بوده‌اند پرداخت.

این چهره آکادمیک سرشناس، با بررسی تضاد سیاسی، تضاد اجتماعی و تضاد اقتصادی، نقش لیبرالیسم و کارآمدی و ناکارآمدی آن و همچنین نقش دولت‌ها در این پروسه را تشریح کرد.

این نویسنده و روشنفکر ایرانی از جمله محققان و اساتید ایرانی برجسته در دانشگاه‌های آمریکا است که درباره دموکراسی در ایران کتابی به همین نام نوشته است.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان میثاق پارسا در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۹ شهریورماه ۱۳۹۶) آمده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 − 2 =