وبینار سراسری گذار، گفتمان سوسیال دموکراسی + ویدیو

وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، یکشنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۹ شهریورماه ۱۳۹۶) برگزار شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با موضوع گفتمان سوسیال دموکراسی، با حضور بهرام مشیری، رضوان مقدم، میثاق پارسا، یدی بلدی، سپهرداد گرگین، علی سلیمی و جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یکشنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۹ شهریورماه ۱۳۹۶) برگزار شد.

در این نشست وبیناری بهرام مشیری روشنفکر، محقق و منتقد دینی، ضمن اشاره به بن بست لیبرال دموکراسی به ویژه در ایالات متحده آمریکا، امکان استقرار این سیستم سیاسی در ایران و همچنین به لزوم و اهمیت استقرار سوسیال دموکراسی در آینده حاکمیت سیاسی ایران پرداخت.

میثاق پارسا محقق، نویسنده و استاد ایرانی در آمریکا، ضمن اشاره به تضاد در بین جوامع بشری، به نقش لیبرالیسم، تاریخچه و دلایل پیدایش آن، با تحلیل تضاد در جوامع بشری به بررسی سه تضاد اصلی که مانع دموکراسی بوده‌اند پرداخت.

رضوان مقدم پژوهشگر، فعال حقوق‌بشر و حقوق زنان، وضعیت حقوق بشر در ایران، وضعیت زنان، دانشجویان، روزنامه‌نگاران و نقش جمهوری اسلامی در نقض حقوق اساسی شهروندان و همچنین اقدامات بین‌المللی سازمان‌های مدافع حقوق بشر را به صورت خلاصه بررسی کرد.

در این نشست همچنین رضا بدیعی کنشگر سیاسی باسابقه و فعال حقوق بشر، با اشاره به مسائل مربوط به گذار به دموکراسی در ایران، با برشمردن اهمیت تغییر و اثرگذاری در ساختار سیاسی حاکم بر ایران، به هدف‌های گفتمان گذار از حاکمیت اسلامی و پیش بردن پروسه گذار به دموکراسی در دوره مدرن پرداخت.

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی ،نشست‌های وبیناری ماهانه برگزار می‌کند.

فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از نشست وبیناری گذار در روز یکشنبه ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۹ شهریورماه ۱۳۹۶) در پی آمده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شانزده − 4 =