گفتگو با رضا علوی نویسنده، پژوهشگر و فعال سیاسی در سلسه گفتمان‌های گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی

در ادامه سلسه گفتمان‌های گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، «رضا علوی» برخی از دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را در این زمینه با مخاطبان گذار به اشتراک گذاشت.

به گزارش گذار، در بخشی از این گفتگوی وبیناری که از سوی رضا بدیعی کنشگر سیاسی باسابقه و فعال حقوق بشر ساکن آمریکا ترتیب داده شده بود، «رضا علوی» نویسنده، پژوهشگر و فعال سیاسی درباره برجام، پایبندی ایران به این توافق و موضع‌گیری احتمالی دونالد ترامپ چند روز پیش از اعلام و همچنین دلایل عدم لغو برجام از سوی رییس جمهوری ایالات متحده سخن گفت.

این فعال سیاسی ساکن آمریکا، پدیده “ترامپیسم” و تاثیرات آن بر موضع‌گیری موافقان و مخالفان سیاست‌های دولت ترامپ درباره ایران را تشریح کرد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو، به حادثه تیراندازی در لاس‌وگاس و موضوع تغییر قوانین نگهداری اسلحه در آمریکا اشاره کرد.

این کنشگر حقوق بشر در پایان به راهکارها و راه‌حل‌های خروج از بحران استبداد حاکم بر ایران و گذار از حکومت اسلامی و برقراری دموکراسی سوسیالیستی پرداخت.

«رضا علوی» نویسنده و پژوهشگر در زمینه تاریخ و سیاست است. او لیسانس خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه علم و صنعت تهران، و فوق لیسانس را در مهندسی ساختمان در تگزاس آمریکا به پایان رساند، و پس از آن موفق به دریافت دکترای ساختمان و سازه از دانشگاه لوئیزیانا در آمریکا شد.

این فعال سیاسی در دوران تحصیل جزو فعالین دانشجویی در کنفدراسیون دانشجویان بوده است و کماکان برای استقرار آزادی و حاکمیت ملی در تلاش و فعالیت است. حاصل کار وی نشر صدها مقاله در نشریات و سایت‌ها و گفتگو با رسانه‌های جمعی است. وی هم‌اکنون سردبیر وب‌سایت «ایران ما» است.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی رضا بدیعی با رضا علوی در روز ‌دوشنبه ۹ اکتبر ۲۰۱۷ (۱۷ مهر ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار + 19 =