عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری و بدون قید شرط زندانی سیاسی محمد نظری شد

سازمان عفو بین‌الملل در روز ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۶ طی بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید شرط محمد نظری، زندانی سیاسی که از هشتم مردادماه سال جاری در بیست و چهارمین سال زندان خود در اعتصاب غذا به سر می برد شده است.

به گزارش عفو بین‌الملل، زندانی عقیدتی محمد نظری که بیش از دو دهه است در حبس ناعادلانه به سر می‌برد به‌شدت بیمار است و نیاز فوری به درمان در بیمارستانی خارج از زندان دارد. او از ۸ مرداد ۹۶ با درخواست آزادی از زندان دست به اعتصاب غذا زده است. محمد نظری باید بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد شود.
سلامت محمد نظری، زندانی عقیدتی ۴۶ ساله‌ای که نیمی از عمر خود را در زندان سپری کرده است، به علت اعتصاب غذای طولانی‌مدت به‌طور جدی رو به وخامت گذاشته است. محمد نظری از ۸ مرداد در اعتراض به حبس ناعادلانه‌اش و خودداری مقامات از بررسی مجدد حکم حبس ابد او دست به اعتصاب غذا زده است. این حکم در دهه‌ی ۷۰ پس از یک روند قضایی به‌شدت ناعادلانه و صرفاً به دلیل هواداری مسالمت‌آمیز او از اهداف سیاسی حزب دموکرات کردستان ایران صادر شد. محمد نظری در مدت اعتصاب ۲۵ کیلوگرم از وزن خود را ازدست‌داده، فشارخون او بارها افت کرده و ازلحاظ فیزیکی بسیار ضعیف شده است به طوری که دیگر نمی‌تواند راه برود یا صحبت کند. او از چند بیماری ازجمله بیماری قلبی نیز رنج می‌برد و پزشکان زندان از مدت‌ها قبل تأکید کرده‌اند که او نیاز به رسیدگی پزشکی تخصصی در مرکزی خارج از زندان دارد. بااین‌حال مسئولان این توصیه‌ها را نادیده گرفته‌اند. محمد نظری گفته است تا زمان مرگ به اعتصاب خود ادامه خواهد داد مگر اینکه مقامات به درخواست‌های مکرر او برای بررسی منصفانه پرونده ترتیب اثر بدهند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + هفده =