گفت‌وگو: بهرام مشیری با محمد نوری‌زاد

«بهرام مشیری» درباره تحول فکری و علل و انگیزه‌های پیوستن «محمد نوری‌زاد» به صف مردم و جدایی از استبداد دینی با این فعال مدنی در روز دوشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۷، گفت‌وگو داشت. همچنین در این برنامه راه‌های گذار از استبداد دینی و نهادینه شدن دموکراسی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گذار، سامانه دموکراسی و داد، «محمد نوری‌زاد» کارگردان و فعال مدنی و منتقد حکومت اسلامی، با اشاره به سوابق همکاری‌اش با حاکمیت اسلامی اعلام داشت: «ما دیوانه این نظام بودیم… ما شیفته خمینی و حتی خامنه‌ای بودیم… آن شیدایی در پس و پشتش مطلقا از یک ذره شعور خبری نبود… یک شیدایی و شیفتگی پلید که اندیشه را بر ما بسته بود… من شده بودم سرباز جمهوری اسلامی… من عبور کردم… احساس کردم من بخش وسیعی از عمرم پس از انقلاب انگار نسبتی با شعور و خردمندی و با درایت و عقل نداشته است…»

این هنرمند معترض تاکید کرد: «امروز دارم تلاش می‌کنم که آن بخش وسیع عمر پس از انقلابم را به گونه‌ای جبران بکنم.»

«محمد نوریزاد» (زاده ۱۹ آذر ۱۳۳۱، شهریار) کارگردان، فیلمنامه‌نویس و فعال مدنی ساکن تهران از جمله منتقدان حکومت اسلامی در ایران به شمار می‌رود. وی در اعتراضات مدنی و برنامه‌های انتقادی در سالیان اخیر حضور موثر و فعالی داشته است. او تا سال ۱۳۸۸ جزو حامیان و مبلغین حکومت اسلامی بوده و در تمام آثار خویش از حکومت فعلی دفاع می‌کرده است، اما در حال حاضر بنا به اظهار خودش “فرصتی را از دست نمی‌دهد که جبران مافات کند و اقدامات وی در حال حاضر در جهت تغییرات بنیادی در حاکمیت استبدادی است و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.”

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به گفت‌وگوی «بهرام مشیری» با «محمد نوری‌زاد» در روز دوشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۷ (۲۵ فوریه ۲۰۱۸)، آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × پنج =