گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ایران؛ شنبه ۲۳ فوریه ۲۰۱۹ (۴ اسفندماه ۱۳۹۷)

داریوش عدیم، روزنامه‌نگار مقیم ترکیه، در گفتگوی وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز شنبه ۲۳ فوریه ۲۰۱۹ (۴ اسفندماه ۱۳۹۷) گزارش یک هفته اخیر در ارتباط با خبرهای نقض حقوق بشر در ایران را ارائه داد.

در بخشی از این گزارش به آزادی زندانی سیاسی، بهفر لاله‌زاری و برگزاری دومین جلسه دادگاه همسرش رضوانه خان‌بیگی؛ سومین تجمع نزدیکان و خانواده اسماعیل بخشی (کارگر بازداشتی)، مقابل دادگستری شوش؛ بیانیه‌هایی از عفو بین‌الملل در خصوص وضعیت وخیم آرش صادقی، امضای یک پتیشن در مورد وضعیت سپیده قلیان و اسماعیل بخشی و خطر اعدام سه کودک-مجرم که با خطر اعدام مواجه‌اند.

همینطور به آزادی سه شهروند از شهرستان سنقر با قید وثیقه؛ صدور یک سال حبس برای یک معلم دیواندره‌ای و آزادی یک معلم در شهر سنندج با سپردن وثیقه؛ اعتصاب غذای علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی اشاره شد.

بخش دیگری از گفته‌های داریوش عدیم به آخرین وضعیت بازداشت‌شدگان محیط زیستی، آزادی سمیه ویسمرادی یکی از معلمان و بازداشت افشین شیخ‌الاسلامی شهروندی که به تازگی از آمریکا به ایران سفر کرده‌بود، اختصاص یافت.

در ادامه، فایل صوتی و تصویری گزارش هفتگی داریوش عدیم، روزنامه‌نگار و عضو کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در روز شنبه ۲۳ فوریه ۲۰۱۹ (۴ اسفندماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × پنج =