آقای بستا در نشست وبیناری گذار؛ همگرایی‌ها برای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی در ارتباط با جوانان مقیم آمریکا

آقای بستا، استاد دانشگاه مقیم آمریکا، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) گزارشی از نحوه هم‌گرایی‌ها با جوانان ایرانی ساکن آمریکا ارایه داد و به وقایع اخیر در این کشور اشاره‌کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

آقای بستا در خصوص نقش جوانان ایرانی مقیم آمریکا برای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی گفت: «جوان‌هایی که در آمریکا متولد شده‌اند، با استفاده از امکانات روز توانسته‌اند اطلاعات لازم را کسب کنند و ما هم می‌خواهیم جوانانی که اینجا به دنیا آمده و بزرگ شده‌اند را به جوانان آمریکا متصل کنیم».

وی افزود: «برای آن‌ها بسیار مهم است که با کشورهای دیگر روابط مهم و موثری داشته‌باشند و البته بخش مهمی هم به این باز می‌گردد که انگلیسی‌ زبان‌ها هم از گذار با خبر شوند و بسیاری از جوانان هم در کشور آمریکا از آن بهره‌مند شوند».

این استاد دانشگاه تاکید کرد: «گذار هم برای منطقه و هم برای دنیا حیاتی است، چرا که گذار به دولت دموکراتیک یکی از مهم‌ترین خدمات به جامعه بشری خواهد بود».

وی همینطور به برخی وقایع اخیر در کشور آمریکا اشاره‌کرد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان آقای بستا، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۲۴ مارچ ۲۰۱۹ (۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا شما می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده + یک =