وخامت حال یکی از بازداشت شدگان اهواز

«احمد بدوی» شاعر و شهروند اهل ملاشیه اهواز که از بامداد ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ در بازداشت به‌سر می‌برد، به دلیل “صدمات ناشی از شکنجه”، از ناحیه چشم به شدت آسیب دیده و نیاز به درمان در مراکز تخصصی خارج از زندان دارد.

«احمد بدوی» از شهروندان اهل ملاشیه که در حین ساختن سیل‌بند و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به همراه ده‌ها تن از امدادرسانان دیگر در منطقه ملاشیه اهواز بازداشت شده‌‌است، به دلیل آسیب جدی از ناحیه چشم، نیاز فوری به درمان پزشکی خارج از زندان دارد. این در حالی‌است که مسئولان زندان شیبان از اعزام او به بیمارستان ممانعت می‌کنند.

منابع مطلع مى گویند: «احمد بدوى به دلیل شدت شکنجه جسمى از ناحیه چشم مورد آسیب جدی قرار گرفته است و مسؤلین زندان شیبان اهواز، او را براى درمان به بیمارستان منتقل نمی‌کنند».

فعالان حقوق بشر از اهواز مى گویند: «امدادرسانان بازداشت شده بعد از شکنجه شدید فیزیکى در بازداشتگاه به قرنطینه زندان مرکزى اهواز (زندان شیبان) منتقل شده‌اند.»

از آغاز وقع سیل در استان خوزستان تاکنون ده‌ها تن از شهروندان در این استان در مناطق شعیبیه شوشتر، حمیدیه، ملاشیه و مناطق مختلف شهر اهواز از جمله کوی صیاحی، کوی علوى از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

پیش‌تر شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان روز ۲۴ فروردین ماه از شناسایی و معرفی ۲۴ نفر از کاربران فضای مجازی  که به اتهام ” نشر شایعات مربوط به سیل” در این استان به مراجع قضایی خبر داده بود.

براساس ادعای رییس پلیس فتا استان خوزستان، این افراد با پخش شایعات مربوط به سیل موجب “تشویش اذهان عمومی” شده بودند. این در حالی‌است که منابع کمپین از بازداشت دست‌کم ۵۰ شهروند در مناطق مختلف استان خوزستان خبر داده‌اند.

اسامی برخی از افراد بازداشت شده از سوی نیروهای امنیتی در استان خوزستان از وقع سیل تاکنون که توسط کمپین احراز شده است به این شرح است:

قرارگاه ابوالفضل العباس تابع اطلاعات سپاه در اهواز، روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸، چهار نفر از اعضای مؤسسه فرهنگی-اجتماعی میثاق نصر به نام‌های حسن طرفی، عارف سواری، حسن ساعدی و شهاب صیاحی را بازداشت کرده‌اند. اعضای این مؤسسه با تشکیل کمیته‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان در استان خوزستان فعالیت داشتند.

بخش ملاشیه اهواز و روستاهای اطراف

احمد کعبی، یعقوب کعبی، ناجی السواری، حیدر سیلاوی، رسول فرطوسی، ابراهیم بدوی،محسن زویدات، امین سیلاوی، علی موسوی (البوگدیمى)، مسعود حریزاوی،حسن بیت اسحاق، عماد حیدری، علی ناصری، حاتم دحیمی، احمد بدوی، حسین حمودی، مهدی شریفی، قاسم تمیمی ، عارف صرخى، فؤاد بدوی، کاظم مروانی و حبیب کروشات.

اهواز و روستاهای توابع این شهر

خلف مروانی  (روستای مروانه از توابع بخش مرکزی اهواز)، جعفر حیدری، یوسف حیدری از اهالی کوی صیاحی اهواز و هاشم هرموشی از روستای شبیشه اهواز و مهدی حیدری فرزند فرحان، مهدی حیدری فرزند کریم، علی حیدری، حمزه حیدری و مهدی سواری (در تجمع اعتراضای کوی علوی اهواز)

 شهرستان حمیدیه

نبى ساعدى،احمد ساعدى، احمد حلفی ، عدنان حلفی و رضا حلفی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده + 19 =