گفتگو با محمد مهدوی‌فر در خصوص انتشار بیانیه استعفای علی خامنه‌ای

 محمد مهدوى فر یکى از امضاء کنندگان بیانیه استعفاى على خامنه اى طی گفتگویی با رادیو فرهنگ توضیحاتی در خصوص انگیزه انتشار این بیانیه و چگونگی گذر از نظام داده‌اند.

در این گفت وشنود پاسخ های محمد مهدوی‌فر یکى از ۱۴ تن امضا کنندگان بیانیه استعفای علی خامنه‌ای، در مورد انگیزه اى که باعث شد جمعى از فعالین مدنى و سیاسى دست به انتشار این بیانیه بزنند را میشنویم:

١-بازتاب انتشار این بیانیه

٢-با رفتن خامنه اى و تغییر بنیادین قانون اساسى چه جایگزینى متصور است.

٣-پس از انتشار این بیانیه آیا فعالبن دیگر هم خواهان پیوستن به خواسته هاى مطرح شده در این بیانیه هستند.

۴-تاثیر این بیانیه در نیروهاى هوادار حکومت تا این لحظه به چه صورت بوده؟

۵-آینده را چگونه ارزبابى میکنید

محمد مهدوی‌فر، ۵۰ ساله ساکن شهرستان آران و بیدگل، استان اصفهان، شغل آزاد، دارای چهار فرزند

به خاطر نوشتن نامه‌های انتقادی به رهبری و به خاطر سرودن اشعار انتقادی و به ویژه شعر معروف الفبا، به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی، تاکنون چهار نوبت دستگیر و در مجموع ۲۱ ماه تحمل حبس کرده که افزون بر ۹ ماهِ آن را در سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات گذرانده است.

او زیر نامه‌هایش به رهبری برای معرفی خود از عنوان تخریب‌چی و غواص جنگ ایران و عراق استفاده می‌کند تا به رهبری بگوید عامل بیگانه نیست و از درون نظام علیه بی‌عدالتی و جهل برخاسته است. جالب اینکه پدر و برادر و تیر و تبار او آخوند هستند.

محمد مهدوی‌فر از آخرین زندان به تبعید منتقل شده و اکنون در حال تحمل دوره تبعید، در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان به سر می‌برد.

نامه‌ها و نوشته‌های او از داخل زندان و تبعید کماکان منتشر می‌شود.

یکی از دوره‌های انفرادی و تنبیهی او برای مدت ۱۳۸ روز که ممنوع التماس گردید به خاطر انتشار نامه‌ی بیست و هشتم به رهبری از داخل بند عموم بود.

محمد مهدوی‌فر در فضای مجازی و رسانه‌ای و به ویژه در تلگرام فعال است و کانال او در تلگرام از اقبال خوبی برخوردار است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج − 1 =