عادل گرجی فعال دانشجویی مجددا بازداشت شد

فعالان دانشجویی ایران در شبکه‌های اجتماعی از بازداشت دوباره عادل گرجی، دانشجوی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران خبر داده‌اند.

آقای گرجی پیش‌تر در حاشیه تجمعی در اعتراض به انتقال ساختمان دانشکده هنر و معماری به سوهانک بازداشت و پس از مدتی آزاد شده‌بود.

عادل گرجی روز شنبه ۳۰ شهریورماه ۹۸، در حالی‌که برای اخذ آخرین دفاع در شعبه ۷ دادسرای اوین حاضر شده‌بود، قرار وثیقه او از سوی دادسرا به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و آنجایی که قادر به تامین وثیقه نشد، دوباره بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

در همین روز و در موردی مشابه هیراد پیربداقی، از فعالان کارگری نیز به همین شیوه بازداشت شده‌است.

عادل گرجی پیش‌تر به همراه علی غلامی و دانیال جعفری در روز پنج‌شنبه هفتم شهریور، در جریان تجمع دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران در اعتراض به انتقال ساختمان دانشکده هنر و معماری به سوهانک، بازداشت و روز یک‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸، آزاد شده‌بود.

روز پنجشنبه هفتم شهریور، شماری از دانشجویان دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاد تهران، با مطالبه جلوگیری از انتقال دانشکده هنر و معماری به سوهانک و همچنین مشکلات مختلف صنفی دیگر از جمله افزایش شهریه‌ها، حذف اساتید با تجربه، فقدان امکانات و شرایط نامناسب کارگاه‌ها و همچنین در اعتراض به تفکیک جنسیتی و برخوردهای شدید حراست با دانشجویان به دلیل پوشش آن‌ها، در این دانشکده دست به تجمع زده و شعارهایی مبنی بر درخواست استعفای علی‌اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، نیز سر دادند.

گفته می‌شود، این دانشگاه بر اساس تصمیمات گرفته شده توسط مسئولین قرار است از ساختمان میدان فلسطین به سوهانک انتقال داده‌شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 − 12 =