کلید خوردن پروژه مصادره املاک خانوادگی مراد طاهباز

 

اطلاعات سپاه تمام اسناد ملکی مراد طاهباز را به عنوان اموال ضدانقلاب تحویل یکی از شعبه‌های دادگاه انقلاب در تهران داده است تا فرآیند “قانونی” مصادره این املاک که ده‌ها هزار میلیارد تومان ارزش دارند شروع شود.

شاهد علوی، روزنامه نگار مقیم آمریکا در صفحه تلگرامی خود نوشت که پیشتر هم به طور اختصاصی و هم در چارچوب گزارشی، خبر داده بودم که اطلاعات سپاه در تلاش است چندین قطعه زمین مرغوب خانواده طاهباز را به عنوان اموال ضدانقلاب ضبط کند. تلاشی که اکنون فاز عملیاتی آن کلید خورده است.

قاسم طاهباز ، پدر مراد طاهباز که از سناتورهای دوره پهلوی بود املاک‌ زیادی در تهران، از جمله در درکه، حوالی امیرآباد، ونک، بین پارک ملی توران و گلستان داشت که بعد از انقلاب مصادره شدند. خانواده طاهباز سال ۱۳۸۵ طی توافقی با قوه قضائیه و “ستاد اجرایی فرمان امام” حق و اسناد مالکیت بخشی از آن‌ زمین‌ها را در قبال واگذاری بخشی دیگر دوباره به دست آوردند.

اکنون اطلاعات سپاه با توسل به ادعای نسب فامیلی خانواده طاهباز به خاندان قجری “اتحادیه” و در نهایت با ادعای طاغوتی بودن پدرش و سناریوی جاسوس نامیدن خودش، پرونده همین زمین‌ها را بر اساس اصل ۴۹ “قانون اساسی”، به دادگاه انقلاب ارسال کرده است تا پروسه مصادره آن‌ها آغاز شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 + 13 =