رد درخواست پروین محمدی برای انتقال به زندان اوین

درخواست انتقال «پروین محمدی» نائب رئیس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به زندان اوین رد شد. خانم محمدی که از روز ۱۶ آذرماه در زندان کچویی کرج در حال تحمل دوران حکم یکسال حبس خود است، با ارسال درخواستی خواهان انتقال به زندان اوین بر مبنای قانون تفکیک جرایم شده بود.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران مقامات دستگاه قضایی در پاسخ به وی اعلام کرده‌اند این درخواست از سوی مقامات بالا رد شده است و تنها می‌تواند برای انتقال به زندان قرچک درخواست دهد.

این در حالی است که در زندان کچویی و قرچک بند ویژه زندانیان سیاسی برای زنان وجود ندارد و تنها بند تفکیک شده در زندان کچویی، بند مادران است که کودکی را خود در زندان به همراه دارند.

پروین محمدی که هم اینک در بند جرایم عمومی زندان کچویی کرج محبوس است، به دنبال رد درخواست انتقال به زندان اوین به ناچار انتقال به بند مادران زندان کچویی را درخواست نموده است.

به موجب قوانین سازمان زندان‌ها، زندانیان سیاسی با رعایت قانون تفکیک جرایم در بند مخصوص زندانیان سیاسی نگهداری شوند و با توجه به اینکه محل سکونت پروین محمدی در تهران است او باید به بند زندانیان سیاسی زن در زندان اوین منتقل می‌شد.‌

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم نمودن نگهداری زندانیان سیاسی در بند جرائم عمومی، خواستار آزادی پروین محمدی و تمامی کارگران زندانی و فعالین جنبش‌های اعتراضی از زندان شد. این اتحادیه با ابراز نگرانی از سلامت پروین محمدی با توجه به درگیری‌های شدیدی که در روزهای اخیر در زندان کچویی اتفاق افتاده، اعلام کرد: «مسئولیت سلامت پروین محمدی و دیگر زندانیان علی الخصوص زندانیان سیاسی با مقامات قوه قضائیه است.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × 5 =