حسن نایب هاشم در برنامه فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ “تلاش‌ها برای محکوم کردن حکومت ایران توسط نهادهای حقوق بشری ادامه دارد”-بخش دوم

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» با مدیریت رضا بدیعی ضبط و اجرا می‌شود.

حسن نایب هاشم، فعال حقوق بشر در برنامه فراسوی روز شنبه ۲۸ دسامبر ۲۰۱۹ ( ۷ دی‌ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد و گفته‌های او در دو بخش منتشر شد.

حسن نایب هاشم در بخش اول برنامه این هفته فراسو در خصوص وقایع اخیر در شورای حقوق بشر و در خصوص اعتراضات سراسری آبان‌ماه و آمارهای ارائه شده کشته‌شده‌ها صحبت کرد و به برخی فعالیت‌های صورت گرفته در خارج کشور اشاره کرد.

آقای نایب هاشم در قسمت دوم صحبت‌های خود از هماهنگی جهت جلسه شورای حقوق بشر گفت که در اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

این فعال حقوق بشر گفت: «برخی مقامات ایران تلاش کردند که با خانواده‌های جان‌باختگان صحبت کنند و آن‌ها را شهید اعلام کرده تا به نحوی تبعات اعتراضات و آمار کشته‌شده‌ها کم‌تر شود.»

افزود: «ما در تلاش هستیم تا شورای امنیت این جنایات را محکوم کند و این حداقل کاری است که می‌تواند انجام دهد و البته باید شرایط شورا را هم سنجید و توجه جامعه جهانی به این موضوع جلب شود که در ایران چه می‌گذرد.»

در ادامه فایل صوتی و تصویری گفته‌های حسن نایب هاشم آمده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × 1 =