گفتگو با پناهجویان ایرانی ساکن ترکیه و فعالیت های شورای همبستگی پناهجویان ایرانی در ترکیه

در برنامه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد، بخش ویژه پناهجویان و پناهندگان ایرانی، به بررسی مشکلات پناهجویان ایرانی و فعالیت های راهگشا جهت حل مشکلات آنان پرداخته می شود.

این هفته با حضور میهمانان برنامه؛ «عمر مینایی»، فعال کارگری و سخنگوی شورای همبستگی پناهجویان ایرانی در ترکیه و«خانم شهرزاد» پناهجوی ساکن ترکیه، در رابطه با مسائل و مشکلات پناهجویان ایرانی در ترکیه گفتگویی ان

وزارت کشور ترکیه روز چهارشنبه از غرق شدن یک قایق حامل ۶۰ پناهجو در دریاچه وان ترکیه، نزدیک به مرزهای ایران، خبر داده و گفت که تاکنون جسد شش نفر از آنها را پیدا کرده است.سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه روز چهارشنبه، ۱۱ تیرماه، اعلام کرد احتمالا این قایق حامل ۵۵ تا ۶۰ پناهجو بوده است.قایق آنها به خاطر هوای طوفانی منطقه در ۲۷ ژوئن، شنبه هفته جاری غرق شد و عملیات جستجو از همان زمان آغاز شد.

«عمر مینایی» سخنگوی شورای همبستگی با پناه‌جویان و پناهندگان ایرانی در ترکیه در رابطه با غرق شدن یک قایق حامل ۶۰ پناهجو در دریاچه وان ترکیه، و تبعاتی که گریبانگیر این قشر از هموطنان ایرانی شده است ابراز تاسف کرد.

فایل تصویری گفتگوی بخش ویژه پناهجویان و پناهندگان ایرانی برنامه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد در شبکه های اجتماعی سامانه گذار قابل دسترسی است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده + هشت =