همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ روز یک‌شنبه ۱۲ جولای ۲۰۲۰ برابر با ۲۲ تیر‌ماه ۱۳۹۹

همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ روز یک‌شنبه ۱۲ جولای ۲۰۲۰ برابر با ۲۲ تیر‌ماه ۱۳۹۹ با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی برگزار شد.

«رضا بدیعی» مدیر سامانه گذار و کنشگر سیاسی در بخش اول برنامه در خصوص ضرورت همراهی با مردم ایران برای برون‌رفت از بحران ناشی از استبداد دیرپا و ویرانگرو ضرورت تغییر بنیادی ساختار قدرت پس از فروپاشی محتوم حکومت اسلامی و ضرورت نهادینه شدن دموکراسی و داد به عنوان تنها گزینه در سپهر سیاسی و اجتماعی ایران صحبت کرد.

در ادامه این برنامه «مریم مرادی» مروری بر اخبار هفتگی را ارائه داد و سپس «عمر مینایی» فعال کارگری و سخنگوی شورای همبستگی پناهجویان ایرانی در ترکیه در خصوص پیوند جنبش کارگری و اجتماعی صحبت کردند.
«بابک فرزام» کنشگر سیاسی چپ و فعال کارگری مهمان دیگر برنامه در مورد راهکارهای اتحاد بزرگ برای برقراری دموکراسی و داد توضیحاتی ارائه دادند.

در قسمت بعدی برنامه «یداله بلدی»، جامعه شناس و کنشگر سیاسی به رویدادهای اخیر سیاسی و اقتصادی رخ داده در ایران از دیدگاه جامعه شناسی پرداخت.

در ادامه خانم «روژان» پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه، با توضیح مسائل و مشکلات پناهجویان و پناهندگان ساکن ترکیه گزارشی ازوضعیت این قشرازهموطنان ایرانی ارائه داد.

در قسمت دوم برنامه «رضا بدیعی» از تداوم مبارزات مردم ایران برای رسیدن به آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی با همه فراز و نشیب‌هایش سخن گفت.

«رضا بدیعی» مدیر سامانه گذار به ۴ دهه گذشته و نحوه اداره کردن کشور توسط حاکمیت مستقر در ایران اشاره کرد که چطور از ابتدای انقلاب ۵۷ تا کنون با ترور، کشتار، سرکوب و … کشور را به ورطه نابودی کشانده‌اند و با همه این‌ها مبارزه با استبداد توسط فعالان در سراسر دنیا ادامه دارد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

فایل تصویری همایش همراهان مردم ایران برای گذار از استبداد به دموکراسی و داد؛ روز یک‌شنبه ۱۲ جولای ۲۰۲۰ برابر با ۲۲ تیر‌ماه ۱۳۹۹ را می توانید ببینید. این فایل ها در شبکه های اجتماعی سامانه گذار قابل دسترسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت − شش =