ویژه برنامه “همبستگی جهانی با پناهجویان” از سامانه “فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد.” گفتگو با “ژینو ابراهیمی” پناهجو در ترکیه

ویژه برنامه ” همبستگی جهانی با پناهجویان ” شنبه ها از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد, با حضور جمعی از پناهجویان و مدافعین حقوق پناهجویان، ضمن بررسی مسائل و مشکلات پناهجویان به تحلیل و ارائه راهکار به منظور دستیابی به اتحاد و همبستگی جهانی با پناهجویان می پردازد. در برنامه روز شنبه ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ – ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ضمن دعوت از ژینو ابراهیمی به مسائل و مشکلات زندگی پناهجویی در ترکیه پرداخته شد .

در بخش دوم برنامه صدای پناهجویان را می‌شنوید.

“مریم مرادی” در رابطه با این برنامه که هر هفته در سامانه‌ی گذار پخش می‌شود، توضیح کوتاهی ارائه دادند.

سپس “عمر مینایی” از خانم ژینو ابراهیمی در رابطه با وضعیت پناهجویی خود در ترکیه، سوالاتی مطرح کردند.
“ژینو ابراهیمی” وضعیت خود و خانواده که بیش از ۷ سال است در ترکیه هستند، چنین توصیف کرد؛ هفت سال است پناهجو در ترکیه هستم از سال ۲۰۱۶ قبولی کمیساریا را گرفتم. از سال ۲۰۱۷ پرونده ما به بخش کشوری منتقل شده است ولی متاسفانه هنوز کشوری به ما داده نشده است. ایشان از وضعیت بد جسمی و معیشتی خودشان گفتند. از تمام ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های حقوق بشری برای انتقال به کشور سوم و اسکان مجدد، درخواست کمک کردند.
همچنین از پناهجویان دیگر در ترکیه خواستند همگام و هم‌صدا با اعتراض ایشان به وضعیت پناهجویی بشوند و تاکید کرد در صورتی که ما با هم، متحدانه در کنار هم قرار بگیریم، می‌توانیم شرایط رسیدگی به پروسه پناهندگی را تغییر دهیم.
در خاتمه “ژینو ابراهیمی” در پاسخ پرسش خانم “مرادی” که گفتند: فکر نمی‌کنید تحصن در جلو کمیساریا با توجه به وضعیت نامناسب جسمی شما ممکن است برایتان خطرناک باشد؟

چنین پاسخ داد: چرا اما هیچ راهی برای رسیدن به حق و حقوق انسانی خود و خانواده‌ام برایم باقی نمانده است. متاسفانه این اقدام در اثر عدم رسیدگی و پاسخ نامناسب به پروسه پناهندگی به من تحمیل شده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × دو =