برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد،” از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد

برنامه “گفتمان نوین دموکراسی و داد” از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد به منظور بررسی، تحلیل و تفسیر گذشته و حال، برای استقرار دموکراسی و داد است.

شنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰- ۱۰ آبان ۱۳۹۹ در بخش دوم این نشست فرازهایی از صحبت‌های “رضا بدیعی” مدیر سامانه گذار را درباره انتخابات اخیر در آمریکا خواهیم شنید.

ایشان اظهار نمودند که “دموکراسی سوسیالیستی آینده بشریت خواهد بود.” در ایران چون انقلاب دموکراتیک ناکام بوده است بنابراین ایجاد انقلاب دموکراتیک اجتناب ناپذیر خواهد بود و کنشگران وظیفه دارند چراغ راه آیندگان باشند.

در ادامه نیز “مریم مرادی” فعال حقوق بشر به فروپاشی حتمی نظام از دیدگاه سیستمی پرداخته است.

همچنین در ادامه‌‌ی این گفتمان آمده است؛ بخشی از کشورهای که ساختار نسبتا کار آمدتری دارند (مانند چین، روسیه، کوبا، کره و…) توانستند به مسئله‌ی اپیدمی کرونا عکس العمل مناسبتری نشان دهند.

“رضا بدیعی” در رابطه با ایران گفتند: ایران به خاطر استبداد و فساد نهادینه شده به فاجعه انسانی دچار شده است. در واقع کرونا در ایران فاجعه آفرین شده است.
“رضا بدیعی” در ادامه تاکید کردند: که درد مردم ایران استبدادزدگی است. بنابراین کوشش ما برای برکندن استبداد از طریق انقلاب دموکراتیک است.
ایشان به انقلاب اکتبر در سال ۱۹۱۷ میلادی اشاره کردند و گفتند: انقلاب اکتبر اولین انقلاب در تاریخ بود که توده‌های وسیع مردم را در مقابل حاکمیت ستم و استبداد به حرکت در آورد و نتیجه‌ی علمی آن‌را جهانی کرد.
“رضا بدیعی” در ادامه یادآور شدند که مردم ایران خواستار رسیدن به آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی هستند.
ایشان در رابطه با ایرانی‌هایی که چشم و امید به انتخاب شدن ترامپ دوخته‌اند، گفتند: می‌خواهند به مردم بقبولانند که “ترامپ” می‌تواند تکلیف ما را با حاکمیت اسلامی تسویه کند و لابد آقای ترامپ با انتخابات مجدد با فشار حداکثر و یا احتمالا حمله نظامی، آقایان چشم انتظار را به ایران برگرداند. تمام کسانیکه سرنوشت مردم ایران را به “بایدن” و “ترامپ” گره زده‌اند روی دیگر سکه فرومایگان حاکم بر ایران هستند.

در ادامه‌ی این گفتمان “مریم مرادی” چنین گفتند: کرونا در ایران دارد به یک فاجعه ملی تبدیل می‌شود.
همچنین گفت ما با یک حاکمیتی مواجه هستیم که ایرانی نیست، این رژیم از نابودی خودش آگاه است. اما اگر کوچکترین ضعفی و تغییری از خودشان نشان دهند باعث فروپاشی آن‌ها می‌شود، بنابراین سیستم چه ما بخواهیم چه نخواهیم در حال فروپاشی است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − 8 =