برنامه ” گفتمان نوین دموکراسی و داد،” از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد. گفتگوی رضا بدیعی با بهمن بامداد

برنامه ” گفتمان نوین دموکراسی و داد،” از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد به منظور بررسی، تحلیل و تفسیر گذشته و حال، برای استقرار دموکراسی و داد است.

روز شنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰- ۱۰ آبان ۱۳۹۹ در بخش سوم و پایانی این گفتمان در ابتدا “بهمن بامداد” کنشگر سیاسی به گفتگو درباره نحوه‌ی پیش بینی آرا توسط اتاق فکر جمهوری خواهان (Red Map) پرداختند و در ادامه، پاسخ “رضا بدیعی” به سوالات حاضران درباره انتخابات آمریکا را خواهیم شنید .

بخش آخر این گفتمان به شرح زیر است؛
“بهمن بامداد:” من هم تاکید می‌کنم انتخاب دولت‌ها در آمریکا برای مردم ایران در درجه چندم است. کشورها و قدرت‌های خارجی به دنبال منافع خود هستند، هرچند ممکن است گاهی این منافع با منافع ما هم سو شود. ما باید نگاهمان به تحولات درون ایران باشد.
ایشان در ادامه گفتند: کسانی چشم انتظار به کشورهای خارجی دارند که دست‌شان از درون مبارزه اجتماعی ایران کوتاه‌ است.
“بهمن بامداد” به پروژه‌ی جمهوری خواهان اشاره کردند و گفتند: ماجرا از این قرار است که مسئله انتخابات را با توجه به خلاءهای قانونی طوری هدایت کنند که همیشه جمهوری خواهان انتخاب شوند.

در ادامه “رضا بدیعی” گفت: اگر “بایدن” انتخاب شود امتیازات بیشتری از رژیم حاکم بر ایران می‌گیرد و مذاکره می‌کند. اگر هم “ترامپ” انتخاب شود باز هم مذاکره خواهد شد.

در ادامه این گفتمان پرسش‌های دیگری مطرح شد که “رضا بدیعی” به آن‌ها پاسخ دادند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 4 =