نماینده شورای اصفهان: ۵۰ درصد کشاورزان سه استان به کارگری روی آورده‌اند

نماینده شورای استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها، از روی آوردن نیمی از کشاورزان ۳ استان به کارگری و مسافرکشی خبر داد.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد؛ محمدرضا فلاح در گفتگو با خبرگزاری ایلنا عنوان کرد: ۵۰ درصد از کشاورزان استان‌های؛ چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد به دلیل بی‌آبی، مشکلات اقتصادی و عدم رونق کشاورزی، شغل خود را تغییر داده و برخی از آنها به مسافرکشی اینترنتی و کارگری روی آورده‌اند.

وی افزود: مابقی کشاورزان نیز در شرایط سختی کار می‌کنند و مشکل بی‌آبی دارند.

پیشتر نیز در رابطه با معضلات کشاورزان اصفهانی، دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان در آذر ماه ۹۹، از اجبار آنها به فروش زمین‌های خود پرده برداشت و نماینده اصفهان نیز در مجلس نظام خواستار جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی شده بود.

همچنین نماینده وقت استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به فقر شدید کشاورزان در برخی از مناطق شرق اصفهان گفته بود: کشاورزان آنچنان دچار فقر و محرومیت شده‌اند که تحت پوشش نهادهای حمایتی حداقلی مانند کمیته امداد قرار گرفته‌اند.

با وجود اعتراف مقامات جمهوری اسلامی به معضل بی‌آبی و فقر کشاورزان، نه تنها چاره‌ای برای بحران بی‌آبی و مشکلات معیشتی کشاورزان اندیشیده نشده است، بلکه اعتراضات روز جمعه ۵ آذر ماه کشاورزان و مردم اصفهان با دخالت نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شد و در جریان آن صدها نفر بازداشت و مجروح شده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 − نه =