بهمن بامداد، رونمایی از پرویز ثابتی و جستاری در علت آن، در کلاب هاوس هماد، ( ۲۹ بهمن ۱۴۰۱)

همراهان مردم ایران

بهمن بامداد، در کلاب هاوس هماد (همراهان مردم ایران)، ۲۹ بهمن ۱۴۰۱، در مورد مسئله رونمایی از پرویز ثابتی ،اظهار داشت :” اینکه این شخص چگونه دوباره بعد از ۳۵ سال که هیچ خبری از او نبود در پی انتشار کتابی به نویسندگی عرفان قانعی فرد، که حاوی سر نوشت پرویز ثابتی است، به یکباره وارد صحنه شد، باید مورد توجه قرار گیرد . شیوه انتشار تهیه و تبلیغات این کتاب و مطرح شدنش بعد از ده سال که این کتاب نوشته شده بود کاملا امنیتی است .”

این مبارز دیر پای، بخشهایی از متن توییت محمد محمدی -رشت، با استفاده از منابعِ کاک مختار هوشمند، در مورد عرفان قانعی فرد را بازخوانی ، نمود :” عرفان قانعی فرد فرزند برهان و نوه طاهر بگ قانعی فرد، معروف به طاهر بگ تازه و اهل مریوان هستند. طاهر بگ در زمان سلطنت از مهرهای شناخته شده و فعال در ساواک و بدنام ترین آدم در مریوان بوده است. پس از پیروزی انقلاب ۵۷ خانواده طاهر بگ شهر مریوان را ترک کردند، چندی بعد با خمینی بیعت کردند و تعدادی از افراد خانواده ایشان به مریوان بازگشتند، اعضای خانواده قانعی فرد در نهادهای دولتی و اداری مسئولیت هایی را بر عهده گرفتند . بعدها نسل دیگری از خانواده قانعی فرد ظهور کرد که بارزترین آنها عرفان است.

عرفان در جمهوری اسلامی به نهادهای امنیتی و مراکز تحقیقاتی نزدیکتر بوده است .او با مقامات امنیتی، نظامی و سیاسی روابط خوبی داشته است و برای نهادهای امنیتی کار و توصیه های آنها را اجرا می کرده .” وی در ادامه گفت:” با توجه به اینکه این شخص وجودش و حضورش بر اساس فریب و شارلاتان بازی دستگاه‌های امنیتی شکل گرفته و از طرفی این اطمینان را دارم که شخصی مثل پرویز ثابتی دقیقاً با دستگاه‌های امنیتی رژیم در ارتباط مستقیم بوده و گرنه نمی توانست به نوشتن این کتاب ختم شود، بنابراین با کنار هم قرار دادن اینها و تعمق بیشتر در رخ دادن این ماجرا و طرح این سوال که چرا یک عنصر امنیتی تبدیل به یک سلطنت طلب دو آتیشه می شود؟

از این رو اکنون گمان می رود که پیوستن او به سلطنت طلبها بخشی از مأموریتی است که نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی به او سپرده‌اند.” برنامه‌های کلاب ‌هاوس هماد (همراهان مردم ایران)، با یاری و همراهی شخصیت‌های آزادی‌خواه، عدالت‌ جو و مدافعان حقوق بشر، در همراهی با مردم ایران در راستای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی و داد روزهای شنبه ساعت ۹ شب ایران برگزار می‌شود.

برای اطلاع و شرکت در برنامه‌های هماد، «همراهان مردم ایران» را در کلاب‌هاوس FOLLOW نمایید، MEMBER شوید و NOTIFICATION (علامت زنگوله) را فعال کنید. همچنین ویدیوی برنامه‌های پیشین را می‌توانید در کانال یوتیوب (Gozaar Net) ببینید و بشنوید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × چهار =