انتقال یک شهروند پیرانشهری به زندان ارومیه پس از اتمام مراحل بازجویی

محمد پتایش، شهروند پیرانشهری که سال گذشته به اتهام “همکاری با احزاب کُرد مخالف حکومت”بازداشت شده بود، با اتمام مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شد.

به گزارش گذار، محمد پتایش، فرزند محمد کریم ۴۸ ساله و از اهالی روستای “قمطره” از توابع پیرانشهر که در اسفندماه ۹۶ از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، با اتمام مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شد.

وی در تاریخ ۸ اسفندماه ۱۳۹۶ به اتهام “همکاری با احزاب کُرد مخالف حکومت” از سوی نیروهای امنیتی اطلاعات سپاه در پیرانشهر بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی این ارگان در ارومیه منتقل شده بود.

این شهروند پیرانشهری سەشنبە گذشته ٩ مرداد ۱۳۹۷ مجددا برای تکمیل به بازداشتگاه سپاه پیرانشهر منتقل شده بود.

محمد پتایش از زمان بازداشت خود تاکنون از حق دسترسی به وکیل محروم مانده و تنها پس از انتقال به زندان موفق به دیدار با خانواده‌اش شده است.

نیروهای امنیتی با هدف سرکوب فعالین کرد و ایجاد رعب و وحشت در منطقه همواره فعالان مدنی را همواره با اتهامات همکاری با احزاب کردی، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی احضار و بازداشت کرده است.

این درحالی است که بسیاری از بازداشت شدگان اظهار می کنند که این اتهامات هیچ پایه و اساسی نداشته و اعترافات آنان تحت فشار بازجویان نیروهای امنیتی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 − سه =