رضا بدیعی در نشست سراسری گذار؛ گریز ناپذیری گذار از استبداد اسلامی؛ “این رژیم اصلاح پذیر نیست”-بخش چهارم (قسمت آخر)

رضا بدیعی کنشگر سیاسی، در جریان نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) در چند بخش صحبت کرد.

در بخش نخست وی به طرق مختلف مبارزه برای رسیدن به دموکراسی و از نقش جنبش‌های درون و برون و هماهنگی میان آن‌ها گفت. در حاشیه این گفتار نیز به معرفی کتاب تازه چاپ شده خود پرداخت.

رضا  بدیعی در بخش دوم از صحبت‌های خود به گفته‌های محمدرضا پهلوی در اواخر وقوع انقلاب ۵۷ اشاره می‌کند و بخش‌هایی از آن نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

در بخش سوم، نیز قسمت‌هایی از وعده‌های روح‌الله خمینی در هفته آخر بهمن ۵۷ در پشت‌بام مدرسه علوی منتشر و در این خصوص توضیحاتی ارائه شد.

در قسمت چهارم (بخش آخر) رضا بدیعی به گریزناپذیری گذار از استبداد حاکم اشاره کرد و در این خصوص توضیحات خود را ارائه کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

در این بخش نیز قسمت‌هایی از سخنان روح‌الله خمینی در میان امامان جمعه چند شهر، پس از انقلاب ۵۷ (تابستان ۵۸) به نمایش گذاشته شد و اینکه در طول این سال‌ها، حاکمیت اسلامی تاریخ را تحریف کرده‌است و تاکید شد که نیاز به روشن شدن حقیقت بسیار محسوس است تا نسل‌های کنونی به وقایع  و روند آن‌ آشنا شوند.

همچنین گفته شد که طی سال‌های اوایل انقلاب و در گذر ایام، آرام آرام لحن خمینی تغییر کرد.

رضا بدیعی اینطور نتیجه‌گیری کرد: «ما با شرایطی مانند ۱۳۵۷ روبه‌رو هستیم. فشارهای خارجی از یک طرف و بحرانی که نظام استبدادی در درون خود ایجاد کرده از طرف دیگر، کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده‌است».

در عین حال تاکید شد که این نظام قابل اصلاح شدن نیست و مردم خود باید برای رسیدن به دموکراسی گام بردارند:‌ «کسانی می‌توانند در ساختمان دموکراسی نقش داشته باشند که در این مسیر کوشش کرده‌اند».

رضا بدیعی از جمله کنشگران سیاسی باسابقه است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت و مبارزه سیاسی، پیش از انقلاب ۵۷ و پس از آن را تا به امروز در کارنامه خود دارد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به چهارمین قسمت از سخنان رضا بدیعی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − 5 =